SENIOR DISABILITY CHAMPIONSHIPS

@ Regional Athletics Arena, Manchester

100m
Henry ACKROYDBingley Harriers & ACU20 Men  13.25
Souleyman BAHKingston AC & Poly HarriersU20 Men  11.8
Graeme BALLARDWigan & District H & ACSenior Men T3612.23
Karim CHANCharnwood A CU20 Men  11.77
Ben FOULSTONCharnwood A CU20 Men T3812.65
George FOXBlackpool Wyre & Fylde ACU23 Men T3712.61
Callum GARDINERBlackheath & Bromley Harriers ACU23 Men T2011.75
Muninder HAYERRoyal Sutton Coldfield ACSenior Men  28.1
Matthew HUMPHREYSCity of Sheffield & Dearne ACU23 Men T3120.1
Ben JONESLoughborough Students ACU23 Men  14.41
Rhys JONESDSW Para AcademySenior Men  11.69
Kyle KEYWORTHManchester Harriers & ACU23 Men T3513.20
James LEDGERDSW Para AcademySenior Men T1211.67
Javaughn PARKSBirchfield HarriersU23 Men T3612.73
Luke PARRYCambridge & Coleridge ACSenior Men T3613.47
Zak SKINNERLoughborough Students ACU23 Men T1311.15
Rafeek SOLAIMANCity of Sheffield & Dearne ACU20 Men T3119.02
Joseph STRONGStevenage & North Herts ACU20 Men T3514.45
Jahziah WILLIAMS Eastbourne Rovers ACU20 Men  12.9
200m
Henry ACKROYDBingley Harriers & ACU20 Men  26.54
Graeme BALLARDWigan & District H & ACSenior Men T3625.35
George FOXBlackpool Wyre & Fylde ACU23 Men T3725.62
Dylan HARRISReading ACU23 Men  24.99
Shane spence HUDSONThames Valley HarriersSenior Men T4723.97
Matthew HUMPHREYSCity of Sheffield & Dearne ACU23 Men T3140.1
Ben JONESLoughborough Students ACU23 Men  29.50
Rhys JONESDSW Para AcademySenior Men  24.28
Kyle KEYWORTHManchester Harriers & ACU23 Men T3527.20
Javaughn PARKSBirchfield HarriersU23 Men T3626.63
Rafeek SOLAIMANCity of Sheffield & Dearne ACU20 Men T3138.25
Joseph STRONGStevenage & North Herts ACU20 Men T3530.44
Alexander THOMSONWhitemoss AACU20 Men T20 
Jahziah WILLIAMS Eastbourne Rovers ACU20 Men  26.5
400m
Henry ACKROYDBingley Harriers & ACU20 Men T3859.53
Jordan ANDREWNewham & Essex Beagles ACSenior Men T2052.80
John BRIDGECardiff AACU20 Men  51.87
Ben FOULSTONCharnwood A CU20 Men  60.61
Dylan HARRISReading ACU23 Men  57.47
Shane spence HUDSONThames Valley HarriersSenior Men T4750.00
Matthew HUMPHREYSCity of Sheffield & Dearne ACU23 Men T311.285
Chike IWOBIColwyn Bay ACU23 Men  54.73
Ethan KIRBYNewton Abbot ACU17 Men  53.15
Kieran O’HARAHavering ACU20 Men T2054.28
Luke PARRYCambridge & Coleridge ACSenior Men T3661.14
Prince REIDBlackheath & Bromley Harriers ACU20 Men T2053.85
Jayden SABERTONCity of Sheffield & Dearne ACU20 Men T3757.4
Rafeek SOLAIMANCity of Sheffield & Dearne ACU20 Men T3193.24
Alexander THOMSONWhitemoss AACU20 Men T2054.7
800m
-
1500m/1 Mile
Josh BETTELEYVale Royal ACU23 Men T384.28
Steven BRYCEVictoria Park City Of GlasgowU23 Men T20 
Chris MCMILLANOwls ACSenior Men  4.2973
Kieran O’HARAHavering ACU20 Men T204.23
Prince REIDBlackheath & Bromley Harriers ACU20 Men T204.24
Long Jump
Karim CHANCharnwood A CU20 Men  6.20
Callum GARDINERBlackheath & Bromley Harriers ACU23 Men F206.09
Joseph GRAYGateshead Harriers & ACU23 Men F475.82
Joshua andrew HOWARDSale Harriers ManchesterU23 Men F385.44
Zak SKINNERLoughborough Students ACU23 Men F136.75
Alexander THOMSONWhitemoss AACU20 Men F205.37
Shot
Harrison WALSHDSW Para AcademySenior Men F4414.69
Discus
Daniel GREAVESCharnwood A CSenior Men  58.18
Philip TRANTCity Of Portsmouth ACSenior Men F440
Harrison WALSHDSW Para AcademySenior Men F4443.69
Javelin
Daniel BERNEYChelmsford ACSenior Men F3733.13
Philip TRANTCity Of Portsmouth ACSenior Men F4435
Club Throw
-